Dýchání úlového vzduchu, energie včel, ovčelená voda

Začneme dýcháním včelího vzduchu. Nejprve bych se chtěla zaměřit na výrobce přístrojů, které umožňují dýchat tento včelí vzduch. Já znám jednoho z Německa a druhého ze Slovinska. Cenový rozdíl je několik tisíc korun, kdy německý výrobce je dražší. Kvalitou jsou ovšem srovnatelné, a to i přes fakt, že ten slovinský je velmi jednoduchý. Na co bych ale ráda u všech těchto produktů upozornila, je fakt, že pokud vyloženě nemáte těžkou chronickou obstrukční plicní nemoc, tak pořídit jeden, či druhý přístroj s motůrkem, je vyhazování peněz. Základem je, naučit problematické plíce či průdušky pracovat, a to je nenaučíte, pokud jim neustále budete pomáhat.

Říká se, že prostor v úlu je čistější, než chirurgický sál. Vzhledem k faktu, že včely nosí pyl již ve zpracovaných rouscích, neměly by se tam ani pohybovat pylové částečky. Tudíž je terapie dýcháním úlového vzduchu vhodná i pro alergiky, a to včetně těch pylových. Každopádně pokud byste měli obavy, tak lze koupit inhalační přístroj včetně filtru, který případné pyly nepropustí. Samozřejmostí jsou zdravé, silné včely, které neprošly léčením. Je fajn, že pacient nebude mít kleštíka (neboť dýchá vzduch po léčbě Gabonem), ale jeho anamnéze to jednak nepomůže, ale právě naopak může velmi uškodit. Proto se také dýchání úlového vzduchu realizuje od jara do konce srpna. Na zimní období si můžete připravit do nástavku rámečky s medem, pylem a řádně zapropolisované, a za pomoci mírného ohřevu inhalovat tento vzduch z uzavřeného nástavku s použitím stejného přístroje.

A k čemu je vlastně dýchání úlového vzduchu prospěšné? Tak už jsem zmínila alergie. Nejen ty pylové, ale jakékoliv. Dále chronické bolesti hlavy, jakákoliv onemocnění průdušek (např. astma) či plic. K posílení imunitního systému. Postcovidový syndrom. Chronická únava či vyčerpání organismu. Vždy ovšem dýcháme přirozeně, občas prostřídáme dlouhé nádechy a dlouhé výdechy, a zase dýcháme stejně, jako bez masky. Při dýchání úlového vzduchu můžete používat jak masku, tak i náustek, kdy při použití náustku nadechujete pusou a vydechujete nosem.

Aplikace pak záleží na daném člověku – věk, pohlaví, váha, výška, atd… a samozřejmě i na onemocnění. Základ je nedýchat z jednoho včelstva déle, než 20 minut, tzn. při 40 minutové terapii se použijí dvě včelstva. Většinou se chodí 2-3x do týdne. Ale jak říkám, záleží na daném problému a dané osobě. Osobně nejprve vyzkouším, jak klient bude reagovat, a až pak dle anamnézy řeším četnost a délku dýchání.

Ti, co vyrábějí dané přístroje oficiálně, vždy dbají na včelotěsnost, takže nemusíte mít strach, že budete šlukovat i včely

Pokud si chcete na vlastní tělo vyzkoušet pobyt v apidomku, jukněte na naše služby zde.